FRZGiP RP
26.11.2015
Najlepszy Samorz康owy Projekt Ma這polski 2015

Regionalny O鈔odek Debaty Mi璠zynarodowej w Krakowie, prowadzony przez Federacj Regionalnych Zwi您ków Gmin i Powiatów RP, przyzna nagrod za Najlepszy Samorz康owy Projekt Mi璠zynarodowy Ma這polski 2015. Gówna nagroda trafi豉 do Starostwa Powiatowego w Limanowej za stworzenie systemu promocji atrakcji turystycznych Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina (S這wacja) pod nazw INFOTUR.

- Dzi瘯i wspó逍racy podj皻ej przez Powiat Limanowski uda這 si stworzy spójny i kompleksowy system promocji dla ca貫go regionu - przekazywa werdykt Kazimierz Barczyk, przewodnicz帷y Federacji Regionalnych Zwi您ków Gmin i Powiatów RP. - Nale篡 podkre郵i, 瞠 projekt zak豉da intensyfikacj dzia豉 zwi您anych z rozwojem tych kierunków turystyki, które tworz przewag konkurencyjn Ma這polski.

- Jest to dla Powiatu Limanowskiego bardzo du瞠 wyró積ienie. Nasze miejscowo軼i przygraniczne powinny k豉嗆 du篡 nacisk na turystyk, w odpowiedni sposób wykorzysta nasze dobra naturalne - powiedzia Starosta Limanowski Jan Pucha豉, odbieraj帷 nagrod. Doda, 瞠 Powiat Limanowski pracuje obecnie nad stworzeniem tzw. drogi uzdrowiskowej, 陰cz帷ej obiekty uzdrowiskowe w regionie po逝dniowej Ma這polski.

W ramach konkursu nagrod specjaln przyzna Konsul Generalny Republiki S這wackiej w Krakowie Ivan Škorupa. - Przez Tatry przebiega豉 dawniej granica, a dzisiaj Tatry nas 陰cz - podkre郵a Konsul Generalny nagradzaj帷 film o osobliwo軼iach przyrodniczych i kulturowych wokó Tatr, zrealizowany przez Urz康 Miasta Nowy Targ w partnerstwie z miastem Ke駝arok (S這wacja). W imieniu miasta nagrod odebra豉 Wiceburmistrz Joanna Iskrzy雟ka-Steg.

- Na projekt sk豉da si 14 audycji telewizyjnych, mi璠zy innymi "Osturnia", "Wy積ie Ru瘺achy", "Bia豉 Spiska i Stra磬i", "Liptów ocalony od zapomnienia" - wymienia豉 Katarzyna Put, Naczelnik Wydzia逝 Kultury i Promocji Urz璠u Miasta Nowy Targ. Koordynatorka projektu przekaza豉 ostatni egzemplarz p造ty z zapisem audycji Konsulowi Generalnemu Ivanowi Škorupie.

Uroczysto嗆 wr璚zenia nagród odby豉 si 24 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Nowym S帷zu, które zwyci篹y這 w ubieg這rocznej edycji konkursu za stworzenie transgranicznego systemu ochrony przeciwpowodziowej.

Konkurs na Najlepszy Samorz康owy Projekt Mi璠zynarodowy Ma這polski odby si po raz drugi. Jego celem jest promocja aktywno軼i mi璠zynarodowej ma這polskich samorz康ów.

Strona FRZGiP RP