Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP

Wręczono tytuły Małopolanin oraz Człowiek Roku 2022

Podczas gali w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego wręczono tytuły Małopolanin Roku 2022 oraz Człowiek Roku 2022, przyznawane corocznie odpowiednio przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP.

Tytuł Małopolanina Roku 2022 przyznawane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski otrzymali: prof. Jan Ostrowski, prezes Polskiej Akademii Umiejętności, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu w latach 1989-2020 oraz gen. Mieczysław Bieniek, z-ca Dowódcy Strategicznego NATO ds. Transformacji w latach 2010-2013, Dowódca 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie w latach 1994-1997, pierwszy polski generał w służbie NATO.

Tytuły Człowieka Roku 2022 przyznawane przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP przyznano "Milionom Polaków oraz Milionom Ukraińców".

Milionom Polaków jako wyraz najwyższego uznania dla Narodu Polskiego za niespotykaną w świecie pomoc humanitarną Narodowi Ukraińskiemu, a Polsce za wielką strategiczną pomoc militarną w walce Ukrainy z agresją Rosji oraz w podziękowaniu za przyjęcie do swoich domów i wspólnot samorządowych oraz objęcie przez Państwo opieką milionów uchodźców wojennych - szczególnie kobiet i dzieci z Ukrainy uciekających przed wojną i ludobójstwem imperialnego reżimu Putina.

Milionom Ukraińców jako wyraz najwyższego uznania dla bohaterskiej postawy Narodu Ukraińskiego i Ukrainy podczas barbarzyńskiej agresji Rosji oraz podziękowanie za niezłomną walkę o wolność i niepodległość Ukrainy, bezpieczeństwo państw Europy, obronę wartości demokratycznej Cywilizacji Zachodu w obliczu rosyjskiej agresji militarnej i największego po II wojnie światowej konfliktu w Europie.

fot. P. Wojnarowski

**********

**********

W mediach:

Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla zasłużonych samorządowców (tvp.pl)

Zbiorowa nagroda Człowieka Roku Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP dla Polaków i Ukraińców (radiokrakow.pl)

Serwis Prasowy (malopolska.uw.gov.pl)

Wiadomości - Uniwersytet Jagielloński (uj.edu.pl)

Wyróżnieni przez samorządowców (gosc.pl)

MUW Kraków: Tytuły Małopolanina Roku 2022 oraz Człowieka Roku 2022 przyznane! - Faktykrakowa.pl

Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz tytuły Małopolanina i Człowieka Roku - Magiczny Kraków (krakow.pl)

Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla zasłużonych małopolskich samorządowców | dzieje.pl - Historia Polski

Małopolanie Roku 2022 (kongregacja-kupiecka.com.pl)

Aktualności | Bractwo kurkowe

Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla małopolskich samorządowców (portalsamorzadowy.pl)

WUM Kraków: Tytuły Obywatela Roku Małopolski 2022 i Człowieka Roku 2022 przyznane! - Aktualności.news  (aktualnosci.news)